
“Det är förskräckligt att lämna post på det här sättet”
Åsikter hägerstensåsenPostNord svarar på Ricky Nilssons kritik hur posthanteringen hanteras på Hägerstensåsen
REPLIK. “Det är förskräckligt att lämna post på det sätt som framgår av bilden. Utan närmare information om var och när bilden är tagen går det inte att svara på om det är någon av PostNords brevbärare som misslyckats, eller någon av våra konkurrenter.
Jag vet att våra medarbetare arbetar hårt varje dag för att de drygt 5 miljarder försändelser som koncernen årligen hanterar ska delas ut på ett korrekt sätt. Om det uppstår något problem är våra kunder alltid välkomma att kontakta kundservice på telefon 0771-33 33 10, så att vi får återkoppling och kan framföra eventuell kritik till berörd brevbärare.
Eftersom det finns flera aktörer än PostNord som delar ut post och reklam är det alltid bra att kontrollera med avsändaren vem de anlitar som leverantör.
Erik Fogelström, produktionsområdeschef, PostNord
Läs Ricky Nilssons inlägg här
Läs mer:
Mest lästa:
- Smittspridningen av covid-19 i Hägersten-Älvsjö på rekordnivåer
- De byter bilen mot lådcykel – så funkar det
- 65-plussarna vaccineras: Tusentals obokade vaccinationstider försvann
- Rånförsök på Hägerstensåsen – två tonåringar på cykel gripna
- Insändare: Därför blir nya Henriksberg dödsstöten för 4H-gården
- Nya restauranger öppnar i Liljeholmstorgets galleria
Följare 19,5k